Zgromadzenie Córek Miłości Miłosiernej

Historia założenia Zgromadzenia Córek Miłości Miłosiernej rozpoczęła się za sprawą Ojca Anonio Mansilla, jezuity pochodzącego z Kadyksu, który posługiwał w Sewilii  Sakramentem Pokuty w konfesjonale. Pewnego razu otrzymał Cudowny Medalik, kobieta, która go przyniosła, powiedziała aby rozdawał medaliki, jak największej liczbie osób, a wtedy Maryja będzie rozdawać cuda. Po wysłuchaniu oraz wprowadzenie w życie tej rady Ojciec Mansilla zaczął zauważać, że coraz więcej osób zjawiało się w konfesjonale. Ze spowiedzi narodziło się kierownictwo duchowe, a później wspólnota, która przerodziła się w Zgromadzenie Córek Miłości Miłosiernej. Ojciec Mansilla wraz z pierwszymi siostrami osiedlił się w Madrycie. Przez kilka lat budował charyzmat wspólnoty, którym jest przede wszystkim prowadzenie ćwiczeń duchowych oraz kierownictwo duchowe. Siostry prowadzą  Ćwiczenia duchowe opierając się na tekstach pozostawionych przez św. Ignacego Loyolę, z życia Franciszka Salezego, Teresy z Avilla i św. Jana od Krzyża. Czerpią z własnego doświadczenia i charyzmatu swojej Wspólnoty. Uczą jak słuchać Pana, jak odczytywać Jego Wolę i potem ją wypełniać. Córki Miłości Miłosiernej pokazują jak budować bliska relacje z Panem Bogiem poprzez modlitwę pasywną, modlitwę ciszy. Ćwiczenia Ignacjańskie, które są prowadzone przez siostry są czasem osobistej rozmowy z Bogiem i wyciszeniem się.  

Córki Miłości Miłosiernej (HAM) są Zgromadzeniem założonym w Sewilla przez Ojca Anonio Mansilla, które zostało zatwierdzone w Archidiecezji Madryckiej 27 listopada 2007 roku, której Arcybiskupem był dr D. Antonio Maria Rouco Varela.

Obecnie wspólnota znajduje się w Las Rozas w Madrycie, ulica Martires Concepcionistas 12, gdzie mieszkają siostry. Składa się z pięćdziesięciu czterech sióstr z różnych narodowości, w większości z hiszpanek, polek, meksykanek i amerykanek.

Siostry HAM studiują Filozofie i Teologie na Wydziale Teologii San Damaso w Madrycie. Ich misja apostolska przede wszystkim to dawanie Ćwiczeń Duchowych oraz towarzyszenie duchowe dla osób, które o to proszą. Mają także inne zadania pastoralne w różnych parafiach, takie jak katecheza dzieci i dorosłych.

Jako owoc tego apostolatu działają w różnych miejscach, gdzie siostry dają Ćwiczenia duchowe, są także grupy świeckich, które współprzeżywają  duchowość zgromadzenia. Jest to sposób, poprzez który te osoby mogą kontynuować życie łaskami, które otrzymały na Ćwiczeniach Duchowych.

Maria Milagrosa Perez Caballero